‘’Żyj świadomie ze Skalską”

‘’Żyj świadomie ze Skalską to jedna z bardziej interesujących pozycji na rynku wydawniczym ostatnich miesięcy. Autorką jest Dagmara Skalska – blogerka i od niedawna pisarka. Urodziła się 1988 roku i mieszka na Śląsku. Jej kariera rozpoczęła się od tworzenia wraz z mężem bloga „Projekt egoistka”, co przyniosło parze ogromną popularność. Projekt zakładał pokazanie kobietom, że mogą walczyć o siebie, a bycie pozytywną egoistką w dzisiejszych czasach jest jak najbardziej potrzebne kobiecie. W 2015 roku jej mąż zmarł z powodu nowotworu, jednak kobieta postanowiła dalej kontynuować swoją działalność i dzielić się pozytywnym myśleniem.

Twórczość autorki

Pierwsze dwie książki autorka wydała we współpracy ze swoim mężem.  Były to:

  • „Egoizm to nie grzech” wydana w 2014 roku
  • „Egozim to nie grzech! Kurs na miłość” wydana w 2015 roku

Kolejną pozycją była książka „Egoizm to nie grzech! Pokochaj swój umysł” z 2016 roku. Następnie wydała:

  • „Egoizm to nie grzech! Pokochaj swoje ciało”
  • „Fitness umysłu”
  • „Rok pozytywnej zmiany”

„Żyj pozytywnie ze Skalską” – kolejny poradnik pozytywnego myślenia

W swojej najnowszej książce „Żyj pozytywnie ze Skalską” autorka na samym początku stawia tezę, że szczęśliwe życie to wybór każdego człowieka i to tylko od nas zależy, w jaki sposób będziemy o nim myśleć. Autorka szuka odpowiedzi na pytanie, jak mimo wszystkich trudności cieszyć się życiem, kochać i być kochaną, czuć się wolnym człowiekiem. Autorka przekonuje swoich czytelników, że postrzeganie problemów zależy od nas samych i to tylko od nas zależy czy będziemy czuć się szczęśliwi czy każdego dnia będziemy budzić się z myślą, że świat nas przerasta.

 Rady na trudne chwile

„Żyj pozytywnie ze Skalską” uczy, że każdy człowiek powinien przekraczać swoje granice, sprawdzać możliwości, poziom odwagi i szukać najlepszych dla siebie rozwiązań. Czasami dopiero trudne sytuacje i z pozoru bez wyjścia zmuszają człowieka do tego, by poznał, do czego jest zdolny. Wtedy potrafimy uruchomić swój potencjał i osiągnąć wszystko.

Skąd wiedza autorki?

Dagmara Skalska przeżyła wiele – straciła męża, majątek, musiała poradzić sobie ze wszystkim sama i zacząć życie od nowa. Jest doskonałym przykładem na to, że nawet z najtrudniejszych sytuacji można wyjść obronną ręką, a pasmo nieszczęść zamienić w początek drogi do sukcesu. W książce „Żyj pozytywnie ze Skalską” autorka przede wszystkim uczy, że jeśli nie możemy zmienić tego, co nas otacza, zmienić natychmiast sytuacji wokół nas, powinniśmy skupić się na zmianie sposobu myślenia. Nie narzekać, a doceniać. Nie zadręczać siebie i innych problemami, które w przyszłości nie będą miały na nasze życie żadnego wpływu.